پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

داکت کف خواب فلزی؛ 5 مزیت بسیار مهم

داکت کف خواب فلزی؛ 5 مزیت بسیار مهم

یکی از قطعات بسیار ارزشمند و مهمی که در حوزه های مختلف کاری مورد استفاده قرار می گیرد داکت کف خواب فلزی می باشد. معمولاً از این قطعه به عنوان ترانک های فلزی نیز یاد می شود. ترانک های کف خواب فلزی شرایطی را فراهم می‌کنند تا سیم ها و کابل های برق در یک فضای امنی در ناحیه کف مسیریابی و هدایت شوند.

همانطور که میدانید رشته سیم ها و کابل های برق جزوه آسیب پذیرترین هادی های الکتریکی می باشند که اگر حفاظت فیزیکی برای آن صورت نگیرد با کمترین تنش محیطی می تواند آسیب های سنگینی را به محیط وارد کند. بنابراین با داکت کف خواب فلزی سعی میکنیم آن حفاظت ایده آلی که مناسب این رشته سیم ها می باشد را مهیا کنیم. ممکن است این سوال اساسی برای شما ایجاد شود که چرا ناحیه کف برای مسیر هدایت سیم ها انتخاب شده است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که به طور کلی ناحیه کف هم از لحاظ دید کاملا مخفی است و همین که می توان با استفاده از ترانکینگ کف خواب بهترین شبکه های کابل کشی را ایجاد کرد. علاوه بر این نظم سیم کشی و کابل کشی شما افزایش می یابد و شما مدیریت بهتری برای شبکه خود خواهید داشت. اما مزیت های بسیار زیادی را می توان برای ترانک ها و انواع داکت کف خواب فلزی در نظر گرفت که در ادامه این مقاله قصد داریم به پنج مورد از آن بپردازیم.

ساختار بسیار محکم و مقاوم داکت کف خواب فلزی

ساختار بسیار محکم و مقاوم داکت کف خواب فلزی

داکت کف خواب فلزی از آنجایی که در ناحیه کفپوش نصب و راه اندازی می شود و به جهت وارد آمدن حجم بالایی از نیروها و فشارهای ناشی از وزن عوامل محیطی، باید دارای بالاترین استحکام و مقاومت ساختاری باشد. خوشبختانه این نوع از داکت های کف خواب به جهت متریالی که در ساخت آنها استفاده شده است به شکلی کاملاً استاندارد مقاومت قابل قبولی را دارند.

بنابراین برخلاف انواع داکت پی وی سی که ممکن است در اثر اعمال نیروی بالا دچار شکستگی و تخریب ساختار شوند. در ارتباط با داکت های کف خواب فلزی این موضوع صدق نمیکند. یعنی شما هیچ نوع شکستگی یا انحرافی را در بدنه این داکت ها مشاهده نخواهید کرد. این مزیت ارزشمند شرایطی را فراهم می‌کند تا شما با امنیت بیشتری به نصب و راه اندازی داکت کف خواب فلزی بپردازید.

پارتیشن بندی درون داکت کف خواب فلزی

وجود پارتیشن در داخل داکت کف خواب فلزی جزو المانهای اساسی و تاثیرگذار در فرآیند هدایت و حفاظت کابل ها و سیم های برق می باشد. زمانی که تفکیک ساختاری در درون ترانک ها و داکت های کف خواب وجود دارد شما بهتر می توانید به مدیریت سایزهای مختلف کابل ها بپردازید. ممکن است در یک قسمت از پارتیشن بخواهید از سیم ها و کابل های سایز یکسان استفاده کنید.

حال آنکه در یک ناحیه از پارتیشن می توانید سیم هایی را قرار دهید که ساختار مشابه دارند. از طریق تفکیک سیم و کابل های برق درون داکت کف خواب فلزی می توانید از تراکم بیش از حد و مواردی از قبیل شلوغی و همچنین گره خوردن کابل ها و سیم ها به یکدیگر جلوگیری کنید. در واقع هدف اصلی ما از هدایت سیم ها این است که به صورت کاملا مستقیم و بدون بهم ریختگی بتوانیم این سیم ها را در یک مسیر مشخص مسیریابی کنیم. دقیقاً این پارتیشن ها نیز برای رسیدن به هدف مذکور به ما کمک می کنند.

بدنه فولادی داکت کف خواب فلزی

بدنه فولادی داکت کف خواب فلزی

داکت کف خواب فلزی ساخته شده از ورق های فولادی و استیل میباشد. این نوع متریال ساخت شرایطی را فراهم می‌کند تا مقاومت و طول عمر این داکت ها در یک بازه زمانی بلند مدت حفظ شود. اصولاً آلیاژهای فلزی خصوصاً از نوع استیل بالاترین حد استحکام را در محیط های پرتنش دارند.

بنابراین پس از نصب داکت کف خواب فلزی در محیط های گوناگون این انتظار را خواهید داشت که این قطعات دچار انحراف و شکستگی نمی شوند. ضخامت ورقه داکت ها کاملا کنترل شده و متناسب با ابعاد قطعه می باشد. بنابراین شما در زمان استفاده از قطعات شرایط سهل و آسانی را دارید. شما می توانید فرایند نصب را زودتر به اتمام برسانید. علاوه بر این، ضخامت های کنترل شده باعث کاهش وزن صفحات داکت میشود. لذا کار نصب پیچیدگی خاصی برای شما نخواهد داشت.

وجود درپوش فلزی بر روی داکت ها

درپوش های فلزی فرایند حفاظت داکت ها از سیم و کابل های برق را تکمیل می کنند. در واقع این صفحات بر روی بدنه اصلی داکت قرار می‌گیرند و از این طریق می‌توانند تنش های محیطی را از کابل و سیم های درون محفظه داکت دور نگه دارند. بر روی همه مدل های داکت کف خواب فلزی درپوش ها وجود دارند و متناسب با ابعاد بدنه داکت تغییر سایز پیدا می کنند. درپوش های داکت براحتی قابلیت نصب و جداسازی دارند و در هر زمان که بخواهید به مدیریت کابل ها یا سیم های داخلی و همچنین تغییر آنها بپردازید در کمترین زمان قابل انجام خواهد بود.

سایز بندی های متعدد داکت ها

سایز بندی های متعدد داکت ها

هر چقدر حجم سیم ها و کابل های برق افزایش یابد لازم است که شما از انواع داکت فلزی کف خواب با سایز بزرگتر استفاده کنید. نکته بسیار مهم که همواره باید مد نظر قرار دهید این است که یک هماهنگی و سازگاری کامل میان حجم کابل و سایز داکت ها باید همواره برقرار باشد. شما نمی توانید حجم بالایی از رشته سیم های مختلف را درون محفظه های کوچک داکت جای دهید. چرا که در چنین شرایطی نمی توانید بهره وری ایده آلی را از شبکه کابل کشی خود داشته باشید.

خرید تجهیزات پشتیبانی کابل از شرکت پترو کاسپین

در شرکت پترو کاسپین طیف گسترده ای از انواع ترانکینگ گالوانیزه، ترانکینگ کفی، ترانکینگ دیواری با بالاترین سطح کیفیت و از همه مهمتر قیمت بسیار مقرون به صرفه آماده ارائه به مشتریان می باشد. تنوع سایز های محصولات منجر به آن خواهد شد تا شما متناسب با نوع پروژه خود به انتخاب هر یک بپردازید. مشتریان گرامی جهت دریافت اطلاعات جزئی تر و کسب مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس