پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

داکت لوله کشی روکار چیست و چه کاربردی دارد؟

داکت لوله کشی روکار چیست و چه کاربردی دارد؟

داکت لوله کشی روکار یک نوع محافظت از لوله های روکار بوده و باعث می ‌شود تا ضمن زیباترکردن محیط، لوله از صدمات احتمالی نیز در امان بماند. روکش کردن لوله‌ های آب و دیگر کانال ها که به صورت روکار نصب و تعبیه می شوند، سالهاست که توسط معماران انجام می‌شود. از همین رو، دیگر از لوله‌ هایی با قطر کم یا با ضخامت زیاد در کناره دیواره‌ ها خبری نیست.

البته این امکان وجود دارد که به خاطر ایرادات در لوله کشی توکار یا احتیاج پیدا کردن به افزایش انشعاب، لوله کشی روکار تنها گزینه معماران ساختمان و تکنسین‌ های لوله کشی باشد اما مطمئنا استفاده از لوله کشی روکار یک گزینه بسیار مقرون به صرفه، منطقی و نوین در این حوزه می ‌باشد.

داکت کردن لوله کشی روکار در زیبایی محیط تاثیر دارد

در حقیقت هدف از داکت لوله کشی روکار، حذف ایراداتی مانند آسیب پذیری لوله و نظم دادن به محیط است. ضمن این که چنانچه نیاز به تغییر مسیر لوله بود یا اگر مالک قصد اضافه کردن انشعاب لوله داشته باشد، این کار به سهولت انجام می شود. روکش کردن لوله تنها برای ساختمان های نوساز نیست بلکه راه حلی مطمئن و به صرفه برای تعویض لوله و کانال ساختمان های قدیمی و گاه فرسوده نیز است.

متاسفانه در ساختمان های قدیمی و فرسوده بنا به دلیلی مالک ناگزیر می شود تا سیستم لوله کشی را تعویض کند. در این گونه مواقع بهترین گزینه استفاده از لوله کشی روکار است. روکش کردن لوله های روکار باید توسط یک تکنسین مجرب و مسلط انجام گیرد. این افراد با توجه به تخصصی که در این زمینه کسب کرده اند، می توانند بدون آسیب رساندن به بخش های دیگر ساختمان این وظیفه مهم را به انجام برسانند.

هزینه داکت لوله کشی روکار چقدر محاسبه می شود؟

هزینه داکت لوله کشی روکار به چند فاکتور مهم بر می گردد که از جمله آنها ظرافت در انجام کار و میزان تمیز اجرا کردن این عملیات است. هر چه نحوه اجرای داکت تمیز و با ظرافت تمام همراه باشد، ضمن بهبود در زیباسازی محیط، هزینه دستمزد را نیز بالا می برد. از دیگر عواملی که در هزینه داکت کردن لوله ها تاثیر می گذارند، عبارت هستند از :

  • مشکل و سخت بودن کار( هر چه فرم خانه از زاویه و گوشه های متعددی برخوردار باشد، اجرا و نصب داکت نیز سخت تر می شود زیرا نیاز به برش و اندازه گیری های متعددی است.)
  • نوع مصالح و جنس موادی که در این زمینه به کار می رود
  • میزان وقتی که برای عملیات داکت کردن صرف می شود
  • متراژ داکت کردن لوله ها

داکت کردن لوله کشی روکار در زیبایی محیط تاثیر دارد

چرایی و اهمیت داکت لوله کشی روکار

در متن فوق به چرایی انتخاب داکت لوله کشی روکار اشاره کوتاهی شد. در ادامه به بررسی دقیق تر این موضوع می پردازیم. گاهی در شرایطی که تکنسین لوله کش، به این نتیجه برسد که اجرای لوله کشی به صورت توکار صلاح نمی باشد، می توان از سیستم روکار استفاده کرد. چنانچه ساختمان فرسوده است و نیاز به تعویض لوله ها می باشد، می توان برای سهولت در اجرای نصب لوله های جدید از این شیوه استفاده نمود.

شیوه قدیمی توکار، می تواند معایبی نیز در پی داشته باشد؛ به عنوان مثال کانال های شوفاژ و لوله های آب که در حاشیه دیوار ها نصب می شوند، پس از مدتی محلی برای تجمع گرد و غبار و ذرات ریز زباله می شوند. تمیز کردن آن ها کار سختی خواهد بود و همین امر ظاهر خانه را به شلختگی می کشاند.

از آنجا که برای هر مشکلی یک راه تدبیری وجود دارد، تکنسین ها و طراحان، متد داکت کردن لوله ها را پیشنهاد کرده اند. داکت کردن لوله ها باعث می شود تا لوله های آب و شوفاژ و حتی کابل ها و سیم های برق و مخابرات در غلافی محکم و زیبا پنهان شوند. ضمن این که خطر صدمه دیدن لوله ها و کابل ها نیز به صفر می رسد. داکت کشی لوله ها حتی می تواند در مدرن نشان دادن خانه و زیباتر کردن محیط نیز نقش داشته باشد.

تکنسین داکت لوله چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

داکت لوله کشی روکار، شاید در نگاه اول کار آسانی به نظر برسد. کمک خواستن از هر تکنسین و فنی کاری در این زمینه کار معقولی نیست. اجرا کردن داکت کشی لوله، نیاز به دقت نظر فراوان داشته و تجربه و مهارت بالایی را می طلبد. در وهله اول، تکنسین داکت لوله به خوبی متراژ و نوع مصالح را ارزیابی می کند. او می داند که بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات چه ویژگی هایی دارند و از چه فروشگاهی باید آنها را تامین کرد.

محاسبه دستمزد ها نیز عاملی است که نمی توان از کنار آن به راحتی عبور کرد. تکنسین داکت با توجه به مهارت و سرعت عملی که ناشی از تخصص اوست، سر موقع پروژه را به پایان می برد و محل را پس از انجام مراحل کار، تمیز کرده و مکان پروژه را عاری از هر گونه گرد و غبار و آلودگی تحویل مشتری می دهد.

مزایای داکت کردن لوله کشی روکار

مزایای داکت کردن لوله کشی روکار

در ادامه به مزایای داکت لوله کشی روکار می پردازیم. این موضوع می تواند مزایای متعددی داشته باشد. از  جمله این مزایا می توان به اضافه کردن طول انشعاب لوله اشاره کرد. این امر به سهولت انجام می شود. با این روش، دیگر نیازی به کندن زمین و کثیف کردن محیط نیست. اگر نیاز به تغییر در سیستم لوله کشی داشتید، این کار به راحتی انجام می شود. مهمترین این که قیمت داکت کردن لوله های روکار و استفاده از این روش بسیار ارزان تر از لوله کشی توکار تمام می شود. با این روش پوسیدگی و صدمه دیدن لوله ها به خاطر فشار زمین  به صفر می رسد.

چند نکته درباره داکت کردن لوله های توکار

در داکت لوله کشی توکار نیاز است به چند نکته توجه داشت؛ به عنوان مثال خوب است از لوله هایی استفاده شود که از قطر و ضخامت کمتری برخوردار هستند. این لوله ها در هنگام روکش شدن مشکل ساز نبوده و کار در نهایت تمیز و ظریف تحویل داده می شود. جهت لوله کشی روکار برای شوفاژ لازم است، به نقشه ساختمان نظر داشت. نکته آخر این که داکت کردن لوله های آب، گاز و … با روکش کردن لوله شوفاژ متفاوت است و همین مساله می تواند روی هزینه ها نیز تاثیر بگذارد.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس