پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • info@pcp.ir
  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

پتروکاسپین سابقه بیش از یک دهه در تولید انواع سینی کابل و نردبان کابل

  • ۰۲۱-۸۸۳۲۸۸۶۲ | ۰۲۱-۴۱۸۰۵۵۵۵

داکت فلزی 10 سانتی؛ ویژگی ها و کاربرد ها

داکت فلزی 10 سانتی؛ ویژگی ها و کاربرد ها

داکت فلزی 10 سانتی جزو پرکاربردترین قطعات حمایت کننده کابل های برق می باشد. در واقع این داکت ها به واسطه بدنه بسیار مستحکم و همچنین متریال ساخت مقاوم می توانند ایده‌آل‌ترین پشتیبانی را از کابل های برق داشته باشد. محفظه فلزی آن ها به بهترین شکل می تواند کابل ها را از تنش های محیطی دور نگه دارد.

بنابراین هیچ نوع تنش محیطی از قبیل اعمال نیروی کششی، ضربه یا فشار نمی تواند به کابل ها آسیب برساند. بنا به ویژگی‌های ساختاری منحصر به‌ فرد این قطعات شما می توانید آنها را بر روی سطوح دیواری در پروژه های مختلف نصب کنید. داکت فلزی 10 سانتی در واقع یک نمونه از این محصولات می باشد چرا که سایزهای مختلفی از آن موجود است که متناسب با حجم کابل ها و سیم های برق قابلیت استفاده دارند. در ادامه مقاله جزئیات فنی بیشتری را در ارتباط با این نوع داکت ارائه می دهیم.

 ویژگی های ساختاری داکت فلزی 10 سانتی

اولین ویژگی مهمی که در ارتباط با داکت فلزی 10 سانتی می توان به آن اشاره کرد جنس و متریال ساخت ایده آل آن می باشد. معمولاً از ورقه های فولادی آهن و مشتقات آن و در برخی موارد برای استفاده در محیط های کم تنش تر از آلومینیوم استفاده می شود. در حال حاضر داکت های فلزی که از آلیاژ های استیل طراحی و ساخته می شوند جزو مقاوم‌ ترین نمونه ها می باشند.

پس اگر یک پروژه صنعتی گسترده ای را در دستور کار دارید می توانید از داکت هایی استفاده کنید که ساخته شده از متریال فولاد می باشد. البته می توان گفت  ویژگی های این محصول مشابه ترانکینگ گالوانیزه دیواری می باشد.

مزیت های بسیار زیادی را می‌توان برای این داکت ها بر شما که مهمترین آن جنس مقاوم و بدون تغییر ساختار در طولانی مدت می باشد. از طرفی میزان ضخامت ورق فلزی استفاده شده در این نمونه به گونه ای است که می تواند محصول نهایی را به شکل کاملاً سبک به وجود آوردد. لذا نصب آنها بر روی دیوار هیچ مشکلی را برای شما به وجود نمی آورد. به طور کلی همه ی تجهیزات پشتیبانی کابل که قرار است به صورت معلق یا به شکل مستقیم به دیوار نصب شوند همواره باید دارای وزن کنترل شده باشند که در این محصول وجود دارد.

گالوانیزه بودن داکت فلزی 10 سانتی

گالوانیزه بودن داکت فلزی 10 سانتی

مزیت بسیار مهم دیگری که داکت فلزی 10 سانتی دارد این است که دارای پوشش گالوانیزه گرم می باشد. قطعاً در ارتباط با فلزات و تجهیزاتی که دارای این نوع پوشش هستند تعریف های زیادی را شنیده اید و می دانید که تا چه حد می توانند در محیط های مرطوب مقاومت کنند.

نوع مقاومتی که این المان ارائه می دهد این است که می‌تواند از تخریب ساختاری تدریجی مواد فلزی جلوگیری کند. در واقع رطوبت در یک بازه زمانی بلند مدت و تدریجی روی فلز تاثیر می گذارد. لذا پس از آن که به مدت چندین سال در یک محیط مرطوب قرار بگیرد به طور کامل دچار تخریب شده و دیگر قابلیت استفاده ندارد.

پوشش های گالوانیزه از این موارد جلوگیری می کند. با توجه به آنکه فرایند گالوانیزاسیون در دو نوع گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد طبقه بندی می شوند باید بگوییم که فرایندهای پوشش دهی سرد نسبت به گالوانیزه گرم از درجه مقاومت کمتری برخوردار است. اما داکت فلزی 10 سانتی و دیگر محصولات مشابه مانند ترانکینگ کف خواب همانطور که گفته شد امتیاز گالوانیزه گرم را با خود دارند. پس شما نباید نگران زنگ زدگی و خوردگی آن ها در محیط های بسته و مرطوب باشید.

استفاده از درپوش بر روی این داکت ها

درپوش داکت فلزی 10 سانتی یک المان جدایی ناپذیر برای این محصول محسوب می شود. در واقع شما نمی توانید آنها را بدون استفاده از درپوش ها مورد استفاده قرار دهید. چرا که در این صورت کابل و سیم های برق از داخل محفظه فلزی داکت خارج می شود. به همین دلیل شما حتماً باید این صفحات فلزی را پس از پایان کابل کشی و نصب داکت روی دیوار بر روی بدنه اصلی این قطعه قرار دهید. سایز درپوش ها متناسب با سایز بدنه قطعه تغییر می کند. لذا افزایش و کاهش آنها شرایطی را فراهم می کند تا ابعاد طول و عرض درپوش ها نیز متغیر باشد.

مزیت های بسیار زیادی را می توان برای آن برشمرد که مهمترین آن جلوگیری از ورود گرد و غبار و هرگونه عامل آسیب زا به درون محفظه داکت می باشد. در واقع کابلهای برق جزوه وسایل آسیب پذیر هستند که در تماس با عوامل تخریب زای محیط می توانند دچار صدمه شوند. اما زمانی که زیر این درپوش ها قرار می‌گیرد دیگر امنیت هدایت و مسیریابی آنها در سازه افزایش پیدا می کند.

کاربردهای گسترده داکت ها

کاربردهای گسترده داکت ها

کاربردهای بسیار بالایی را می توان برای داکت فلزی 10 سانتی برشمرد. این داکت ها را می توان در پروژه های متعدد صنعتی و همچنین پروژه های ساختمانی و تجاری برای پشتیبانی و حمایت از کابل و سیم های برق مورد استفاده قرار داد. پس محدودیت خاصی را نمی توان برای آنها در نظر گرفت. چرا که هم جنس فلزی دارند و همین که می‌توانند در شرایط مرطوب مقاومت شیمیایی خود را حفظ کنند و دچار زنگ زدگی نشوند.

به عنوان مثال انواع داکت پی وی سی یکسری محدودیت های کاربردی را دارند اما در ارتباط با داکت های فلزی این موضوع وجود ندارد. مهمترین کاربردی که به عنوان رایج ترین نمونه برای داکت فلزی 10 سانتی می توان گفت این است که شما می‌توانید آنها را در صنایع ساخت و پیاده سازی آسانسور در سازه استفاده کنید. اصولاً آسانسورها نیاز ویژه ای به انواع کابل و تجهیزات الکتریکی دارند. لذا انتقال و مسیریابی کابل ها در این حوزه فوق العاده اهمیت دارد.

خرید قطعات پشتیبانی کابل از شرکت پتروکاسپین

شرکت پتروکاسپین به عنوان تولید کننده و همچنین عرضه کننده مستقیم محصولات همواره در نظر دارد تا با کیفیت ترین قطعات و تجهیزات پشتیبانی کابل را به مشتریان ارائه دهد. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات فنی و همچنین قیمت محصولات با کارشناسان این شرکت در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


اطلاعات تماس